آنچه باید در مورد سفر با هواپیما بدانیم

سفر با هواپیما نیز مانند هر سفر دیگری نکات و مقررات خاص خودش را دارد که با آگاهی در این باره می‌توانیم سفر بدون استرس و خوبی را داشته باشیم. در این مطلب نکاتی در مورد خرید بلیط هواپیما تا تحویل بار ر مقصد را مرور می‌کنیم تا سفر بهتری را رقم بزنیم:

خرید بلیط هواپیما

در هنگام خرید بلیط هواپیما به اطلاعات هواپیمایی که خریداری می‌کنید و بار مجازی که می‌توانید همراه داشته باشید دقت کنید. همچنین توجه کنید که ایرلاین‌ها نام شما را به صورت انگلیسی ثبت می‌کنند و بنابراین نام لاتین خود را با دقت وارد فرمایید.

رفتن به فرودگاه

معمولاً تاکسی‌ها در همه جای جهان، مسیرهایی که از مبدأ فرودگاه یا به مقصد فرودگاه صورت می‌گیرد هزینه بیشتری دریافت می‌کنند. تاکسی‌های اینترنتی از این قاعده مستثنی هستند و طبق همان معادله همیشگی خود نرخ‌ها را محسابه می‌کنند. در ایران و دیگر کشورهای جهان می‌توانید از این تاکسی‌ها به راحتی استفاده کنید.

صندلی‌های هواپیما

اگر از دسته انسان‌های خوش گذران هستید حتماً بلیط خود را در قسمت جلویی هواپیما انتخاب کنید. معمولاً اگر جلوتر از بال هواپیما باشید، نمای بهتری به بیرون دارید. اما اگر از دسته انسان‌های محتاط هستید باید بدانید که صندلی‌های انتهای هواپیما امن‌ترین صندلی‌ها هستند. در اکثر حادثه‌های هوایی افرادی که در ردیف‌های انتهایی بودند، با زنده ماندند.

پرواز

در هنگام پرواز به نکات ایمنی که مهمنداران هواپیما به آن اشاره می‌کنند با دقت گوش کنید. هر نکته کوچکی ممکن است در یک شرایط اضطراری راه نجاتی باشد. همچنین اگر با کودک به سفر می‌روید، از مهماندار درخواست اسباب‌بازی کنید تا کودکتان خسته نشود.

فرود هواپیما

پس از فرود برای خروج از هواپیما عجله نکنید. برعکس باور عمومی با کمی منتظر ماندن در هواپیما پس از باز شدن درب‌ها، بدن شما راحت‌تر به فشار و دمای مقصد عادت می‌کند و باعث می‌شود که دچار جت‌لگ یا هواپیمازدگی نشوید. همچنین دیگر مجبور نیستید در صف طولانی خروج از هواپیما ایستاده منتظر بمانید.

دریافت بار

در هنگام دریافت بار از تعداد ساک‌ها و چمدان‌های خود اطمینان حاصل کنید. هنگام برداشتن بار از روی نوار نقاله، شماره رسید متصل شده به بلیط را با نوار متصل شده روی چمدان مطابقت نمایید تا احیانا به دلیل شباهت، وسایل و بارهای متعلق به دیگران را برندارید.

برچسب ها {{item.name}}