سفر هوایی با کودکان

کودکان، شیرینی زندگی والدین هستند. هرچند معمولاً در هنگام سفر و پس از کمی خستگی زودرنج و بهانه‌گیر می‌شوند. البته به این معنا نیست که اگر کودک یا نوزادی دارید باید قید سفر را بزنید. در این مطلب به نکاتی اشاره می‌کنیم تا سفر هوایی با کودکان را تا حد امکان ساده کنیم.

هوایی سفر کنید

سفر برای دست‌یابی به آرامش و کمی تنوع در زندگی شهری امروزی بسیار ضروری است. اگر در خانواده خود کودکی دارید حتماً می‌دانید که همراه داشتن کودکان در سفر می‌تواند بسیار سخت باشد. معمولاً مسافرت‌های هوایی به خاطر کوتاهی مسیر و هیجان ایجاد شده برای کودکان می‌تواند بسیار راه حل بهتری باشد. در این سفرها با امکاناتی که اکثر ایرلاین‌های خوب دنیا و ایران فراهم می‌کنند سفر برای کودکان حس بهتری را رقم خواهد زد.

در ساعات اولیه روز سفر کنید

هر چه ساعات اولیه روز را برای سفر انتخاب کنید، احتمالاً کودکان سرحال‌تر و راحت‌تر باشند. با این کار هم از تأخیرها در هنگام نشستن و برخاستن اجتناب کرده اید و هم از پروازهای کمتر شلوغ بهره مند شده اید. به علاوه این ساعت ها، ساعت های خواب هم هستند که به طور معمول در آن بچه ها تمایل به خواب دارند.

کودکان را کنار راهرو ننشانید

نشاندن کودک در صندلی کنار راهروی هواپیما می تواند بسیار خطرناک باشد. چرا که در هنگام عبور چرخ های غذا و نوشیدنی دست های آنها ممکن است با غذا یا نوشیدنی داغ تماس پیدا کند. علاوه بر آن دیدن آسمان و شهرهایی که از آنها عبور می‌کنید، می‌تواند آنها را سرگرم کند.

آرامش خود را در هر صورت حفظ کنید

متاسفانه هیچ کس نمی تواند در مورد واکنش مسافر کناری به خنده ها یا گریه های کودک شما تضمینی بدهد. نباید یک نکته را فراموش کنید که تا زمانی که نهایت تلاش خود را انجام می دهید، دیگران شما را درک می کنند. البته والدینی که در حال کلنجار رفتن با یک کودک در حال جیغ زدن هستند، خود شبیه یک کودک رفتار می کنند. به همین دلیل باید تا حد امکان آرامش خود را حفظ کرده و فقط نگران فرزند خود باشید.

 

برچسب ها {{item.name}}